Opcje przeglądania
Producent

Na jakiej zasadzie działa zgrzewarka indukcyjna? Sam proces jest stosunkowo prosty. Materiał uszczelniający w większości przypadków jest to folia aluminiowa pokryta dodatkowo tworzywem — zostaje umieszczony wewnątrz standardowej nakrętki lub wieczka opakowania. Następnie pojemnik zostaje napełniony oraz zamknięty a nakrętka z folią szczelnie dociśnięta. Całość umieszczana jest wtedy pod głowicą indukcyjną, która powoduje stopienie powłoki polimerowej lub wosku, uszczelniając tym samym opakowanie.

Zalety zgrzewarek indukcyjnych

Urządzenia z tej kategorii niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim z punktu widzenia producenta żywności lub podwykonawcy odpowiedzialnego za opakowania. Niewątpliwą zaletą tego typu zgrzewarek jest fakt, że cały proces przebiega w stosunkowo niskiej temperaturze. Ciepło jest generowane przez pole elektromagnetyczne a temperatura jest wystarczająca, by stopić materiał uszczelniający, a jednocześnie zbyt niska, aby w jakikolwiek sposób wpłynąć na właściwości samego produktu. Szybkość i prostota całej procedury odgrywają tutaj kluczową rolę z punktu widzenia produkcji.

Nic dziwnego zatem, że taka strategia opakowaniowa zyskuje na popularności w różnych branżach opartych na dostarczaniu produktu do klienta końcowego. Poza wspomnianym już przemysłem spożywczym warto wspomnieć również o branży farmaceutycznej.

Na uwagę bez wątpienia zasługuje również skuteczność tego procesu. Efektem zgrzewania indukcyjnego jest w pełni szczelne i doskonale zabezpieczone opakowanie. Taki sposób zgrzania zapobiega wszelkiego typu wyciekom, jednocześnie zapewniając świeżość produktu. Po zdjęciu nakrętki folia może zostać łatwo usunięta przez konsumenta.

Poznaj nasza ofertę!

W ramach tej kategorii naszego sklepu internetowego znajdziesz zgrzewarki indukcyjne w kilku różnych wariantach. Oferujemy urządzenia o różnej mocy i parametrach technicznych, zarówno w kompaktowej formie pojedynczej stacji, jak i półautomatycznej z taśmociągiem. Więcej szczegółów na temat specyfikacji konkretnych modeli znajdziesz w opisach naszych pozycji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl